17.07.2014               Vytopeno!

Vytopený Karlín neznamená nutně tragédii...

I když mám ve všech místnostech elektricky vytápěné podlahy a právě před měsícem jsem provedl revizi a změnu distribuční sazby, naskytla se mi příležitost dodělat do atelieru komín. Nebyla to úplá legrace, chvíli to i vypadalo na jádrové vrtání s hektolitry vody na chlazení diamantové hlavy, ale nakonec se to díky šikovnému kominíkovi (kominík nosí štěstí, představte si, že v přelněném Karlíně vždy v pohodě zaparkoval) podařílo a během dvou týdnů jsem mohl zatopit ve fungl nových kamnech.
Pravda, topit v tropických dnech je možná nezvyk a to, že se mi napodruhé ateliér zadýmil a nešel vyvětrat zatím mohu připsat nezkušenosti, ale když oheň za sklem kamen plápolá, teplo sálá do poklidu sklepního chladu.... ani hýbat se nechce.

03.03.2014             Novinky jsou chiméra

Asi bych měl vysvětlit nadpis

Předsevzetí má na začátku každý, co ale má mít člověk, který ví, že toto předsevzetí nejpozději s příchodem nového ročního období podlehne lenosti a výmluvám na nedostatek času? Ten má aspoň přesvědčení, že nezklame, pokud se předem přizná. Alibista!

Tedy se předem přiznávám, že novinky se od nás dlouhodobě, pravidelně čekat nedají. Tím spíš mi připadá jako čirý nesmysl naplňovat archiv novinek, ale je to zvykem a třeba na tom nebudeme hůř, nežli jiní, nedúkladní. Proto, mít pocit, že máme na stránkách novinky a ještě k tomu zajímavé, je nedostižná chiméra....

Novinkou aspoň zůstává, že jsme začali, můžeme Vás pozvat na návštěvu. Máme potřebné vybavení, prostory i techniku a dokonce nám zbyl ještě elán a nadšení. Léty získáváme i zkušenosti, snad.

A když novinky, tak snad největší novinkou může být, že jsme ve stavu, kdy Vám můžeme nabídnout naše prostory pro Vaše aktivity a nemusíme u toho ani být. Když jsme my začínali, bylo to to, co jsme postrádali, prostor, který by nepůsobil cize a nebyl finančně a lokalitou nedostupný. Za rozumných podmínek se věřím domluvíme, můžete přespat a nebo na pár dní ubytovat vaši návštěvu, i to je možné!

Archiv

09.02.2014. Minulost

Začalo to v roce 2008 [...] (dodělám, slibuji, zatím se koukněte v galerii na fotky před a nyní)

04.03.2014. proměna domu

a povodeň [...] (a toto také)